Jakie mleko modyfikowane wybrać

Nie bójmy się mleka koziego

Od kilku lat na rynku polskim spotykamy przeróżne marki modyfikowanego mleka na bazie koziego mleka. Pomimo swojej ceny cieszy się naprawdę dużym powodzeniem u rodziców oraz także ich dzieci. Jakie są zalety mleka modyfikowanego koziego? Czy warto je podawać niemowlętom? Za moment odpowiemy na te wszystkie pytania.

Preparaty dla niemowląt, które są przygotowane z mleka koziego, jak Capricare przechodzi znacznie krótszy proces modyfikacji niż produkty podobne, które są wytwarzane z mleka krowiego. Wynika to z jego składu unikalnego białek oraz także tłuszczów. W składzie modyfikowanego mleka koziego pojawić się może kozie mleko w proszku. W przypadku krowiego mleka jest to zawsze odtłuszczone mleko, w połączeniu z serwatkowymi białkami. W przypadku obydwu mleka modyfikowane są uzupełniane o niezbędne witaminy, tłuszcze oraz składniki mineralne, a także inne składniki, które są wzbogacające.

Produkty ekologiczne

Bardzo ważne jest to, że mleka modyfikowane na bazie koziego mleka dostępne są w Polsce w większości produkowane z ekologicznych surowców, z mleka od hodowanych kóz w Nowej Zelandii lub też na terenie Europy. Surowiec od ich wyrobu spełnia wszelkie normy ekologicznej produkcji, które to dotyczą samego sposobu wypasania kóz, jakości paszy oraz sposobu przetwarzania mleka. Poza tym mleko kozie jest znacznie mniej rozpowszechnione na rynku niż krowie, dlatego kontrola hodowli oraz jakości wyrobów, jak i współpraca producentów z dostawcami jest łatwiejsza.

Te wszystkie czynniki sprawią, że mleko modyfikowane kozie ma niestety znacznie wyższą cenę niż preparaty popularne na bazie krowiego mleka. Jednak wiele matek oraz ojców uważa, że warto za nie zapłacić więcej, ponieważ takowe mleko służy na pewno zdrowiu ich dzieci. Wydatek ten można potraktować jako sporą inwestycję w zdrowiu oraz rozwój dziecka, które zwróci się stokrotnie w przyszłości. Postawmy na mleko kozie, a na pewno nie będziemy tej decyzji żałować.